معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان: نگاه امنیتی و سیاسی به سمن‌ها باید از بین برود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان گفت: نگاه امنیتی و سیاسی به سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) باید از بین برود.

محمدابراهیم الهی‌تبار در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان با بیان اینکه داعش و امثالهم با حرکتی که آغاز کرده‌اند، جمهوری اسلامی را هدف قرار داده‌اند، اظهار کرد: امروزه همه کشورهایی که از این حرکت تکفیری حمایت کرده‌اند، خود به گونه‌ای آسیب‌پذیر شده‌اند اما امنیت ایران به علت سیطره اطلاعاتی بسیار موثر آن بوده است.

 وی ادامه داد: گرچه دست اندرکاران این سیطره اطلاعاتی خطراتی برای خود متقبل می‌شوند اما در حقیقت این افراد امنیت کشور را با پایداری بر آرمان‌های دفاع مقدس حفظ می‌کنند.

توسعه کشور نباید منجر به ایجاد مسائل زیست‌محیطی شود

 الهی‌تبار بر توسعه کشور بدون ایجاد مسائل زیست‌محیطی تاکید و خاطرنشان کرد: ضمن توسعه کشور باید آسیب‌های زیست‌محیطی هم با فرهنگ‌سازی تقلیل پیدا کند.

 وی با بیان اینکه محیط زیست فقط متعلق به این نسل نیست، افزود: فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در حل معضلات زیست‌محیطی بسیار نقش‌آفرین هستند.

 الهی تبار تعمیق باورها و اعتقادات دینی را از راهکارهای حل معضلات محیط زیست خواند و تصریح کرد: استفاده از مشارکت عمومی در حفظ محیط زیست اهمیت ویژه‌ای دارد.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد در حرکت‌های اجتماعی یار دولت هستند نه رقیب آن، عنوان کرد: نگاه امنیتی و سیاسی به سمن‌ها باید از بین برود تا بتوانند به درستی کار کنند.

 وی با بیان اینکه بررسی مطالعات اجتماعی در دولت اخیر به صورت جدی صورت می‌گیر، خاطرنشان کرد: رصد شاخص‌های اجتماعی و سرمایه اجتماعی از رویکردهای مطالعه‌کنندگان و صاحب‌نظران در این عرصه بوده است.

 الهی تبار با اشاره به اینکه ستاد آسیب‌های اجتماعی در استان تشکیل شده و تاکنون عملکرد خوبی داشته است، تصریح کرد: هر دستگاه که هر میزان اعتبارات فرهنگی دریافت کرده باید در مقابل، پاسخگو باشد.

 

منبع: ایسنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید