ارزش های سازمانی ما (Our Values)

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.

اصول و ارزش های شورای سازمان های جامعه مدنی عبارتند از :

1- مناسبات دموکراتیک (Democratic)

تمامی اعضاء، ارکان و کارکنان شورا باید با کنار گذاشتن هر گونه تمرکزگرایی و شخص محوری همواره تلاش نمایند در روابط، تصمیم گیری ها، طراحی ساختار و برنامه های خود در چارچوب اصول و ارزش های دموکراتیک گام بر دارند.

2- مشارکت (Participatory)

تمامی اعضاء، ارکان و کارکنان شورا باید بر اساس خرد جمعی عمل کرده و جلب و بسترسازی مشارکت اعضاء را به عنوان ارزشی سازمانی دانسته و همواره تمام تلاش خود را جهت نهادینه کردن آن به کار گیرند.

3- مسئولیت پذیری(Responsiveness)

تمامی اعضاء، ارکان و کارکنان شورا باید در قبال جامعه، ارزش های مدنی و اعضای شورا مسئول بوده و حقوق و منافع جمعی را همواره بر منافع فردی ترجیح داده و بر پایبندی بدان خود را متعهد بدانند.

4- شفافیت (Transparency)

تمامی اعضاء، ارکان و کارکنان شورا باید همواره خود را ملزم به پایبندی به اصل شفافیت در تصمیم گیری ها و دسترسی به اطلاعات و گردش و مبادله آزاد آن در سازمان و بین اعضاء بدانند.

5- حاکمیت قانون (Rule of law)

تمامی اعضاء، ارکان و کارکنان شورا باید همواره قوانین موضوعه کشور و مقررات و آئین نامه های داخلی سازمان را رعایت کنند.

6- پاسخگویی (Accountability)

تمامی اعضاء، مدیران و کارکنان شورا باید همواره خود را در قبال تصمیم گیری ها و مواضع شورا نسبت به اعضاء و ذینفعان اصلی سازمان پاسخگو بدانند.

7- اجماع (Consensus Oriented)

تمامی اعضاء، مدیران و کارکنان شورا باید همواره سیاست گذاری ها و تصمیمات اجراییان سازمان را بر اساس اجماع و احترام به تنوع و تکثر در سلایق، نظرات، عقاید و روش ها در عرصه جامعه مدنی، اتخاذ نمایند.

8- عدم تبعیض (Equality)

تمامی اعضاء، مدیران و کارکنان شورا فارغ از هرگونه تبعیض باید خود را همواره در برابر قانون، مقررات و مصوبات و استفاده از فرصت ها و امکانات برابر دانسته و در جهت رفع تبعیض در اجرایی سازمان تلاش کنند.

9- مشروعيت (Legitimacy)

تمامی اعضاء، مدیران و کارکنان شورا باید همواره نسبت به حفظ و افزایش میزان مشروعیت سازمان خود را متعهد بدانند و از هرگونه اقدام و تصمیم که منجر به زیر سئوال رفتن مشروعیت سازمانی می شود، پرهیز کنند.

10- استقلال (Independent)

تمامی اعضاء، مدیران و کارکنان شورا باید همواره خود را نسبت به حفظ آزادی و استقلال افراد و نهادهای مدنی در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها موظف بدانند.

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید