دبیر یک سازمان مردم نهاد حوزه جوانان خواستار شد: حمایت شوراها از سمن‌های فعال

دبیر یک سازمان مردم نهاد جوانان گفت: انتظار داریم شوراهای شهر برای سمن‌های فعال ارزش قائل شوند و از آن‌ها حمایت کنند.

مسعود علی بابایی با بیان اینکه عملکرد شوراهای شهر در خصوص سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان رضایت بخش نبوده است،اظهار کرد: شورا به عنوان یک نهاد اجتماعی بهتر است از خرده‌ نهادهای اجتماعی مانند سمن‌های فعال حمایت کند. برای مثال  شوراهای شهر و روستا تمهیداتی بیندیشند تا سالن‌های فرهنگسراها برای برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی هفته‌ای یک بار در اختیار سمن‌های فعال قرارداده شود؛ اما  شورای شهر در این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی ادامه داد: افراد خلاق و پویا در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی و ... درسازمان‌های مردم نهاد جوانان فعالیت می‌کنند. اگر وزارت ورزش و جوانان و معاونت جوانان این وزارتخانه به عنوان یک دستگاه حاکمیتی بتواند تسهیلاتی را برای سمن‌ها فراهم کند تا درگیر بروکراسی اداری نشوند، این تشکل‌ها می‌توانند نقش موثرتری در جامعه ایفا کنند. به عبارت دیگر وزارت ورزش و جوانان ضمن شناسایی سمن‌های فعال حوزه جوانان، تسهیلاتی به آن‌ها ارائه دهد.

دبیر سازمان مردم نهاد «سلام زندگی» با اشاره به اینکه تا کنون این سمن، تسهیلاتی از وزارت ورزش و جوانان دریافت نکرده و درخواستی برای دریافت تسهیلات به این وزارتخانه نداده است ،گفت: یکی از مسائلی که در خانواده‌های اقشار مستضعف و آسیب پذیر وجود دارد ،یاد نگرفتن مهارت های زندگی به دلیل گرفتاری‌ها و مشکلات بسیار است. بنابراین برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی جهت ارائه آموزش‌های لازم به این خانواده‌ها نیازمند فضا و امکانات هستیم و وزارت ورزش و جوانان می‌تواند در این زمینه‌ها از سمن‌ها حمایت کند.

علی‌بابایی در پایان اظهارکرد: سازمان مردم نهاد «سلام زندگی»  موسسه خیریه‌ای است که بر اساس بررسی‌های انجام شده در سال ۹۵ حدود ۱۴۰۰ نفر تحت پوشش قرار داده است. اقدامات این سازمان مردم نهاد جوانان شامل ساخت حمام در مناطق محروم، پرداخت جهیزیه به زوج های جوان و تامین هزینه‌های درمانی، خوراک و پوشاک برای مدارس در شهرستان‌ها می‌شود همچنین تهیه کیف و کفش برای مدارس در مقاطع تحصیلی ابتدایی وراهنمایی و انتقال بیماران صعب العلاج از شهرستان‌ها به تهران از اقدامات دیگراین سازمان مردم نهاد جوانان است.

 

منبع: ایسنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید