استان مرکزی؛ میزبان کارگاه توانمندسازی سمن‌ها

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، نشست هم اندیشی سازمان‌های مردم نهاد امروز اول مهر ماه با حضور نمایندگان ۱۸ تشکل در میراث فرهنگی استان برگزار شد.
عباس فارسیجانی، مشاور مدیرکل میراث فرهنگی استان در این نشست گفت: ضرورت حضور تشکل‌ها در امور مختلف صورت جدی بیش از پیش حس می‌شود. حضور به جا و مقتدر سمن‌ها ضامن توسعه بینش جامعه در خصوص فرهنگ مهمانپذیری و گردشگری است. 
فارسیجانی گفت: برای عملکرد هرچه بهتر سمن‌ها برنامه‌هایی در خصوص توانمند سازی آنها در دستور کار است که از آن جمله می‌توان به کارگاه‌های آموزشی که در مهرماه برگزار می‌شود اشاره کرد. این کارگاه‌ها حاصل آموزش تعدادی از نمایندگان سمن‌ها در کارگاه‌های استان کرمانشاه است که اکنون این نمایندگان آموزش دیده اندوخته خود را در موضوعاتی از قبیل کار آفرینی و گردشگری به دیگران انتقال می‌دهند.
وی افزود: توانمندی سمن‌ها به توانمندی فکری جامعه در تمام امور می‌انجامد و این مهم با آموزش‌های مدون امکان پذیر است.در این راستا تاکنون دو دوره آموزشی در استان‌های همدان و کرمانشاه برگزار شده و به دلیل امتیازاتی که برای میزبان این دوره‌های آموزشی در نظر گرفته می‌شود امسال و در آبان‌ماه استان مرکزی میزبان سومین دوره کارگاه‌های توانمندسازی و آموزش تشکل‌های مردم نهاد خواهد بود.
مشاور مدیرکل میراث فرهنگی در پایان گفت: از مهمترین این امتیازات می‌توان به حضور ۲۵ نماینده استان میزبان در کارگاه‌ها اشاره کرد که این امر باعث بالا بردن همگن سطح علمی و عملی نمایندگان بیشتری از سمن‌های استان مرکزی می‌شود و امیدواریم که با استفاده از این امتیازات بتوانیم گامی مؤثر در پیشبرد اهداف دولت در خصوص توانمند سازی سمن‌ها برداریم.
گفتنی است در حاشیه این نشست از یازده عضو مؤثر و فعال در برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری توسط مشاور مدیرکل با تقدیم لوح تقدیر شد.
 
منبع: ایکنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید