تشکل های مردم نهاد دولت را در اجرای برنامه فقرزدایی یاری کنند

 احمدعلی موهبتی چهارشنبه در نشست هم اندیشی و دیدار با مدیران سمن ها و موسسات خیریه مدیران دستگاه های کمک رسان اظهار کرد: مغفول ماندن بعضی از امور و ناتوانی برخی از دستگاه های اجرایی باعث ایجاد و ضرورت توجه و تشکیل سمن ها شده است که به دلیل حضور در بدنه اجتماع و آگاهی از خواسته های افراد نیازمند و فقیر می توانند دولت را در طرح ها و برنامه های فقرزدایی یاری کنند. 

به گفته وی ، همچنین این سازمان ها، تریبونی برای رساندن صدا و خواسته های نیازمندان به گوش مسوولانند و دولت نیز باید با بهره جویی از توان سمن ها، آن ها را به سوی تجمیع فعالیت ها و نیز تخصصی تر شدن هدایت کند.
موهبتی جایگاه والا، اثرگذاری و اهمیت سمن ها را در تصمیم سازی در حوزه های مختلف تشریح و بر پیگیری مصوبات تاکیدکرد. 
اتخاذ تدابیر اصولی به منظور تقویت باور مردم و مسئولین در جهت به رسمیت شناختن توانمندی سمن ها و بهره گیری لازم از این ظرفیت، طراحی فرایند قانونی بمنظور ارتباط پایدار و مستمر سمن ها با نهادهاو مسئولین دستگاه های اجرایی، اصلاح و تسریع در فرآیند صدور پروانه فعالیت و امور اداری سمن ها، برگزاری جلسات مستمر مسئولین دستگاه های اجرایی با سمن هاو تقسیم بندی و تفکیک موضوعی مسائل و تخصصی کردن سمن ها و برقراری توازن ، هم افزایی و پرهیز از اقدامات موازی در رشد همزمان سمن ها در حوزه خیریه ها و موضوعات اجتماعی فرهنگی از جمله مصوبات در این حوزه اعلام شده است.
همچنین راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی قوی برای دسترسی سمن ها و عموم مردم به اطلاعات مورد نیاز در این حوزه و مشخص نمودن جامعه هدف، کاهش دخالت دولت در امور سمن ها و واگذاری امور به این سازمان ها، تقویت راهکارهای هم افزایی سمن ها با یکدیگر ازجمله تشکیل اتاق فکر یا شورای سمن ها و تشکیل کمیته های موضوعی متشکل از منتخبین سمن ها به منظور پیگیری امور و جلسات از دیگر مصوبات درباره تقویت نهاد سمن ها بوده است.

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید