سمن‌ها نقش به‌سزایی در پویایی جوانان دارند

معاون فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان با تاکید بر نقش سمن‌ها در پویایی و نشاط جوانان گفت: کیفی‌سازی سمن‌ها باید به اندازه افزایش کمیت آن‌ها مدنظر قرار گیرد.

حمید حسنی اظهار کرد: نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در پویایی، نشاط و بالندگی جوانان قابل چشم‌پوشی نیست. در واقع، با کمی توجه به فعالیت سازمان‌هایی مردمی و با محوریت جوانان، می‌توان به تاثیر آن‌ها در توسعه اجتماعی، خروج از رخوت و سلامت روح دختران و پسران نوجوان و جوان پی برد. البته این مهم در صورتی تحقق می‌یابد که کیفی‌سازی سمن‌ها نیز مدنظر دبیران قرار گیرد.

 این مسئول با تاکید بر این‌که امروزه دولت، نگاه ویژه‌ای به سازمان‌های مردم‌نهاد و نقش آن‌ها در پیشبرد اهداف خرد و کلان دارد، ادامه داد: سمن‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در پویایی هرچه بیشتر شهرستان‌ها و استان‌های کشور دارند و باید مورد توجه روزافزون دستگاه‌ها و نهادهای دولتی قرار بگیرند. به عبارتی، برون‌سپاری برخی وظایف به سمن‌ها، به موازات نظارت کارآمد و سازنده می‌تواند موتور محرک جوانانی باشد که به دلایل مختلف و در وضعیت کنونی اشتغال، در رخوت به سر می‌برند.

 وی تصریح کرد: انتقاد سازنده و با چارچوب قانونی از نوع فعالیت سمن ها می‌تواند زمینه را برای هدایت کارآمد این مراکز به سمت فعالیت‌های مثمر ثمر فراهم کند. در مقابل، سمن‌ها نیز باید با فعالیت‌های چشمگیر، جایگاه خود را بین مسئولان پیدا کنند؛ در واقع، جوانان فعال در سمن‌ها، نخبه‌هایی هستند که نیاز به دیده شدن دارند.

 حسنی با اشاره به این‌که در حال حاضر، 50 سمن در سطح استان، مجوز خود را از اداره کل ورزش و جوانان دریافت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: جوانان برای حفظ استقلال خود در زندگی، همچنین ابراز موقعیت وجایگاه خود در خانواده و جامعه، نیازمند پذیرش مسئولیت‌های متعددی هستند؛ چراکه از این طریق می‌توانند قابلیت‌های خود را به معرض نمایش بگذارند و به استقلال واقعی دست یابند. به همین‌خاطر، سازمان‌های مردم‌نهاد می‌تواند بستر مناسبی برای نیل به این مولفه‌ها و در نتیجه، سلامت روان به شمار آیند.

منبع: ایسنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید