مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان: کمبود بودجه توانمندسازی سمن‌ها را متوقف کرده است

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: به دلیل کمبود بودجه توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان متوقف شده است.

رضا حجتی افزود: وزارت ورزش و جوانان سال گذشته بیش از 3 میلیارد تومان به اردوهای راهیان نور اختصاص داد؛ اما بودجه توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان یک میلیارد تومان بود.

وی با اشاره مشکل برخی سازمان‌های مردم‌نهاد برای پرداخت هزینه شرکت در دوره‌های توان افزایی و ارتقای مهارت سمن‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به کمبود بودجه ناگزیربه دریافت ورودی شرکت در این دوره‌ها هستیم البته حداکثر 10 درصد از هزینه‌های هر دوره از شرکت‌کنندگان اخذ می‌شود.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از نگرش مدیران به سمن‌ها گفت: نگرش مسلط دولتی مانع به رسمیت شناختن سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان شده است. این مدیران گمان می‌کنند تمام کارها باید در سیستم دولتی انجام شود و به توانایی سمن‌ها توجهی نمی‌کنند.

حجتی با استقبال از پیشنهاد ایسنا مبنی بر بیان توانمندی‌های سمن‌ها در پیشبرد برنامه‌های دستگاه‌ها و ارایه تجربیات سمن‌های موفق در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان اظهارکرد: این پیشنهاد در صورت موافقت معاون ساماندهی امور جوانان عملی خواهد شد.

وی درباره سرنوشت لایحه سمن‌ها گفت:این لایحه نیمه سال 93 درباره تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد با محوریت وزارت کشور آماده و به دولت ارایه شد و اکنون در کمیسیون امنیت ملی دولت در حال بررسی است.امیدواریم در سال جاری در صحن علنی مجلس مطرح شود.

حجتی در پایان در پاسخ به این پرسش که به عنوان یکی از متولیان ساماندهی سمن‌ها چه اقداماتی برای تسریع در روند بررسی این لایحه انجام داده‌اید،اظهارکرد: در کارگروه‌های بررسی این لایحه در سطح مدیر کل و در کمیسیون در سطح وزیریا معاون وزیر شرکت کرده‌ایم و نظرات خود را ارایه داده‌ایم.

 

منبع: ایسنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید