دبیر یک سازمان مردم‌نهاد: مشکل اصلی، رویکرد مسئولان به سازمان‌های مردم‌نهاد است

دبیر سازمان مردم‌نهاد پیشگامان تمدن نوین با بیان اینکه مشکل اصلی سازمان‌های مردم نهاد رویکرد مسئولان به آن‌هاست، گفت: مسئولان ارزش لازم را برای سمن‌ها قایل نیستند و خود را موظف به همکاری وتعامل با آن‌ها نمی‌دانند.

سیامک احدزاده افزود: بیش از 80 درصد سمن‌ها با مشکل مکان وامکانات مواجه هستند و حمایت چندانی از نظر مالی از آن‌ها نمی‌شود.

وی در ادامه گفت: مسئولان فکر نمی کنند که سمن‌ها می‌توانند به صورت خیرخواهانه به عنوان بازوی دولت عمل کنند و به گمان آن‌ها سازمان های مردم‌نهاد جوانان باری بر آن‌ها تحمیل می‌کنند. برخی مسئولان حتی از فعالیت سمن‌ها احساس خطر می‌کنند و بعضا کارشکنی می‌کنند.

احدزاده افزود: آنان زمانی را برای جلسه با نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد اختصاص نمی دهند. سمن‌ها حتی برای استفاده از یک سالن کنفرانس در ادارات به منظور برگزاری یک برنامه باید دوندگی زیادی کنند و در نهایت معلوم نیست که این امکانات در اختیار آن‌ها قرارداده شود یا نه.

دبیر سازمان مردم‌نهاد پیشگامان تمدن نوین افزود: هنوز سازمان‌های مردم نهاد نتوانسته‌اند جای خود را بین مسئولان باز کنند، این در حالیست که مسئولان باید در جهت جلب مشارکت سمن‌ها تلاش وفعالیت آن‌ها را تسهیل کنند.

احدزاده در پایان درباره موسسه پیشگامان تمدن نوین گفت: این سمن به طور تخصصی به طب اسلامی – ایرانی وسبک زندگی می‌پردازد. فعالیت خود را از خرداد 94 در اردبیل آغاز کرده است و حدود 800 عضو داریم. ما برخی از دغدغه‌های سایر سمن‌ها را نداریم و هفته‌ای یک برنامه به طور متوسط اجرا می کنیم.

 

منبع: ایسنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید