انتقاد مولاوردي از سیاسی‌شدن مسائل اجتماعی زنان

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با انتقاد از سیاسی‌شدن موضوعات در حوزه زنان و خانواده گفت: امیدواریم در برنامه ششم توسعه با همراهی مجلس به سمت تحقق عدالت جنسیتی حرکت کنیم.

شهیندخت مولاوردی در مراسم اختتامیه دومین دوره ارتقای مهارت‌های علمی و عملی حضور زنان در مجامع بین‌المللی با اشاره به مأموریت‌ها و وظایف فعلی معاونت امور زنان و خانواده در قالب برنامه پنجم توسعه کشور افزود: با تأکید ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه، ارتقای توانمندی‌های زنان مدیر و نخبه و توسعه مناسبات بین‌المللی و ارتقای توانمندی سازمان‌های مردم‌نهاد مورد توجه قرار دارد. مولاوردی گفت: امیدوارم تا پایان دولت یازدهم چهار دوره توانمندسازی زنان در مجامع بین‌المللی را برگزار کنیم. وی خاطرنشان کرد: شعار سازمان ملل مبنی‌بر اینکه «توسعه بدون مشارکت زنان محقق نمی‌شود»، امروزه هنوز به نتیجه نرسیده است و به‌حاشیه‌رانده‌شدن زنان به‌ویژه در کشورهای درحال‌توسعه هنوز ادامه دارد. معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت مجامع و کنفرانس‌های بین‌المللی گفت: اتخاذ تدابیر ویژه مثل روز جهانی زن یا روز نفی خشونت علیه زنان از جمله اقداماتی است که سازمان ملل برای بهبود وضعیت زنان جهان انجام داده است. هرچند در بُعد عملی سازمان ملل نتوانسته قدم‌های مؤثری را بردارد و آمار و اطلاعات گویای وجود تبعیض‌های مختلف و خشونت‌ها علیه زنان است. مولاوردی ادامه داد: در توانمندسازی زنان هنوز در آغاز راه هستیم و اگر حضور عملی زنان در مجامع بین‌المللی نباشد، نتایج موردنظر را نخواهیم گرفت. معاون رئیس‌جمهور یکی از دلایل عدم حضور زنان در مناصب و مسئولیت‌های بین‌المللی را نبود تجربه در زنان دانست و گفت: برگزاری دوره‌های توانمندسازی می‌تواند نبود دسترسی عادلانه زنان به موقعیت‌های مختلف را جبران کند. معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به برنامه ششم توسعه کشور خاطرنشان کرد: در برنامه ششم چارچوب حرکت برای تحقق عدالت جنسیتی پیش‌بینی شده است که امیدواریم مجلس جدید بتواند در این جهت حرکت کند. مولاوردی ادامه داد: زن مسلمان در دوراهی فرهنگی نوسازی و ورود به ارزش‌های لیبرالیستی مانده است. در این شرایط زنان شاهد جایگزینی مردسالاری نو به‌جای مردسالاری سنتی هستند و این هژمونی فرهنگ مردسالار است.

 

منبع: شرق

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید