تدوین سند تعامل شورای شهر و سمن‎ها

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: تشکل‎های مردمی ظرفیت پایان‌ناپذیری هستند که باید با نگاه مثبت به آنها نگاه کرد.
 
 
علی رضایی در نشست مشترک شورای اسلامی استان و شورای مرکزی سازمان‎های مردم نهاد استان اظهار کرد: تشکل‌های اجتماعی و سازمان‎های مردم‎نهاد، عمق استراتژیک نظام اسلامی ایران هستند و باید نسبت به حمایت از آنها اقدام کرد.
 
وی افزود: تکیه نظام جمهوری اسلامی بر مشارکت و حضور مردم در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی است که سازمان‌های مردم‎نهاد، نماد آن هستند.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: تشکل‎های مردمی ظرفیت پایان‌ناپذیری هستند که باید با دید مثبت به آنها نگاه کرد.
 
وی با بیان اینکه باید رویکرد همکاری و تعامل سمن‎ها در ادارات و دستگاه‎های اجرایی تقویت شود، افزود: اواخر سال گذشته سند تعامل و همکاری بین شورای شهر همدان با سازمان‎های مردم‎نهاد تدوین شده که با اجرای آن مسیر همکاری و مشارکت در مدیریت شهری برای سازمان‌های مردم‎نهاد همدان هموارتر می‎شود.
 
رئیس شورای اسلامی استان همدان نیز با تاکید بر اینکه شوراهای اسلامی سایر شهرستان‎ها، همکاری با سمن‎ها را در اولویت کارهای خود قرار دهند، گفت: سعی خواهیم کرد نگاه حمایتی و تعاملی شوراهای اسلامی با سمن‎ها و تشکل‎های مردمی بیش از گذشته تقویت شود.
 
محمود شوندی اضافه کرد: عضویت شوراهای اسلامی شهرستان‎ها در هیأت‎های نظارت بر سمن‎ها و توسعه کمی و کیفی تشکل‎ها در سایر شهرهای تابعه استان از اولویت‎های شورای اسلامی استان در سال جاری است.
 
منبع: تابناک

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید