دولت نگاه امنیتی به سمن ها را برداشت

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان گفت: نگاه امنیتی به سازمانهای مردم نهاد در دولت تدبیر و امید برداشته شد.

محمد ابراهیم الهی تبار در نشست فصلی سازمانهای مردم نهاد با موضوع نقش سمن ها در مدیریت شهری افزود: دولت یازدهم با نگاه تهدید به سمن ها توجه ندارد بلکه سازمانهای مردذم نهاد را یک فرصت می داند.
وی اضافه کرد: توجه به سازمانهای مردم نهاد به یکی از مطالبات و سیاستهای کلان نظام و دولت و به نیاز امروزی جامعه تبدیل شده است.
وی تاکید کرد: توجه به سازمانهای مردم نهاد و مشارکت دادن مردم در قالب تشکلها در تصمیم گیریها باید به یک باور تبدیل شود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان اظهار کرد: امروز مدیران شهری اذعان می کنند که باید زودتر از ظرفیت سمن ها استفاده می کردند.
الهی تبار افزود: سازمانهای مردم نهاد یک ظرفیت ارزان قیمت، کم هزینه و خدادادی هستند که باید از ظرفیت آنها به نحو مطلوب بهره گرفت.
وی تصریح کرد: بزرگان نظام جمهوری اسلامی با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم در تمامی مسایل، حضور و مشارکت مردم و رای و نظر شهروندان را تزئینی نمی بینند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان گفت: رهبری فرزانه انقلاب امسال را اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند که اقتصاد مقاومتی نگاه به ظرفیتهای درونی دارد.
الهی تبار رفع آسیبهای اجتماعی را دغدغه اصلی مسئولان نظام دانست و تصریح کرد: در راستای مقابله با آسیبهای اجتماعی و اقتصادی به خوبی از ظرفیت مردم استفاده نشده است در حالی که با دخالت مردم در این حوزه ها توفیق کسب می شد.
وی افزود: در حال حاضر سازمانهای مردم نهاد در حوزه مدیریتهای مختلف نقش آفرین هستند و بسیار کم هزینه و ارزان قیمت اهداف را دنبال می کنند.
وی تاکید کرد: برای تقویت و افزایش سرمایه های اجتماعی و توجه به هویت ملی باید به تشکلها و سمن های مردم نهاد توجه کرد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان اظهار کرد: مدیر ارشد استان به تشکل های مردم نهاد بعنوان یک باور توجه دارند .
الهی تبار در ادامه با تشریح نقش شهید آیت الله بهشتی در شکل گیری انقلاب عنوان کرد: این شهید در مباحث ساختاری و مبانی تئوریک خدمات ارزنده ای داشتند.
وی همچنین با گرامیداشت روز جهانی قدس، گفت: همه اقشار با حضور در راهپیمایی روز قدس حمایت از مردم مظلوم و ستم دیده فلسطین متجلی می کنند.
400 سازمان مردم نهاد در همدان ثبت شده است که حدود 60 درصد از آنها فعال هستند.

منبع: ایرنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید