دوره‌های توانمندسازی سمن‌های جوانان کیفیت مطلوبی ندارد

مدیر جمعیت افرای سبز گفت: کیفیت دوره توانمندسازی سمن‌ها که از سوی وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود مطلوب نیست چرا که از اساتید مناسبی برای برپایی این دوره‌ها استفاده نمی‌شود.

مهدی امیری افزود: جمعیت شرکت‌کننده در دوره‌های توانمندسازی سمن‌ها زیاد، امکانات کم و وضع میزبانی نامطلوب بوده است، این در حالیست که میزبان باید بهترین فضا را برای مهمانان خود تأمین کند.

وی تاکید کرد: لازم است برای جامعه مدنی وجاهت قائل شویم و برای او جذابیت ایجاد کنیم تا سازمان مردم نهاد تشکیل دهد. دوره‌های آموزشی برگزار شده برای آن نیز باید وضعیت مناسبی داشته باشد. این در حالی است که شرکت در دوره‌های توانمندسازی سمن‌ها تنها موجب اتلاف وقت، انرژی و هزینه می‌شود؛ البته اگر به این دوره‌ها به عنوان نشست‌های دورهمی سمن‌ها نگریسته شود می‌توان اهدافی برای آن ترسیم کرد.

مدیر جمعیت افرای سبز درباره مشکلات سازمان‌های مردم نهاد گفت: افرای سبز به علت برخورداری از سوابق طولانی مشکل کمتری دارد؛ اما در کل سازمان‌های مردم نهاد با مشکل ناشناخته ماندن ظرفیت‌هایشان مواجه هستند. عموم مردم نیز از این سازمان‌ها شناخت کافی ندارند. حتی مسئولان نیز به فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد اعتقاد چندانی ندارند.

وی با اشاره به مشکل اشتغال جوانان اظهار کرد: این مسئله موجب شده که برخی افراد با نگاه اقتصادی سازمان مردم نهاد تشکیل دهند. همین امر موجب شده که برخی از آنها از ماهیت عام المنفعه بودن خارج و به یک شرکت تبدیل شوند.

به گزارش ایسنا،  امیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره جمعیت افرای سبز افزود: این سازمان مردم نهاد در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با نگاه ویژه به جلوگیری از گسترش ایدز و اعتیاد و به منظور بسترسازی فرهنگی برای جوانان در سال 80 در کرمانشاه تاسیس شد. ما برنامه‌های آموزشی داریم که در قالب کارگاه و همایش برگزار می شود. برنامه‌های  کاهش آسیب در حوزه ایدز ( HIV ) و اعتیاد را اجرا می‌کنیم. علاوه بر آن تیم‌های امدادرسانی سیار به پاتوق‌ها مراجعه و  بسته‌های کاهش آسیب را بین آنها توزیع می‌کنند تا از انتقال ایدز جلوگیری کنند.

امیری در پایان گفت: ما باشگاه مثبت را راه اندازی کرده‌ایم که در آن از بیماران HIV مثبت حمایت می‌شود. علاوه بر آن کارگاه‌های اشتغال زایی را برای این بیماران و خانواده‌های آنها راه اندازی کرده‌ایم. در حال حاضر با همکاری وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و یونیسف باشگاه سلامت نوجوان و جوان به صورت آزمایشی برای نخستین بار در خاورمیانه در کرمانشاه تاسیس شده است.

 

منبع: ایسنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید