از ظرفیت سمن ها در برنامه ریزی اوقات فراغت جوانان استفاده شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بر لزوم بهره مندی از ظرفیت سمن ها در برنامه ریزی اوقات فراغت جوانان تاکید کرد.

 

ایوب رحیمی معاون سیاسی امنیتی استاندار در نشست ساماندهی امور جوانان که در محل سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی استانداری برگزار شد، گفت: برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان که گروه سنی بین 15تا29سال را تشکیل می دهند توسط دستگاه های مربوطه ضروری و لازم است و در این خصوص بایستی از ظرفیت سمن ها بهره مند شوند و در واگذاری امور با سازمان های مردم نهاد خساست نداشته باشند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی در خصوص اوقات فراغت جوانان برای پویایی، بالندگی و پیشرفت کشور ضروری است که نبایستی از این امر غافل شویم و با عنایت به این که جوانان در مرحله حساسی از زندگی هستند این امر ضرورت زیادی دارد.

وی با اشاره به اهمیت سمن ها در موضوع جوانان گفت: دستگاه های اجرایی باید از ظرفیت عظیم سمن ها استفاده کنند و به ارائه گزارش در این خصوص بپردازند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار تاکید کرد: در واگذاری کارها به سمن ها نباید خساست به خرج داد و باید بیش از این از پتانسیل این بخش استفاده کرد.

وی در ادامه به موضوع حقوق های میلیونی پرداخت و گفت: اگرچه احتمال وقوع تخلفات در زمینه دریافت حقوق های نجومی از سوی مدیران استان بسیار ضعیف است اما رصد فیش های حقوقی آنها در دستور کار ما قرار دارد.

رحیمی همچنین باتوجه به آمار ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص خودکشی، افسردگی، بیکاری و سایر معضلات ضمن هشدار به مسئولان گفت: در این خصوص باید هریک از مسوولان مرتبط به ارائه راهکار بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اهمیت این موضوع این مساله باید در شورای اداری و تامین به عنوان مهمترین شوراهای استانی بررسی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همچنین بر نقش استانداری در مدیریت امور جوانان تاکید و ابراز کرد: استانداری قزوین به عنوان مهم ترین دستگاه اجرایی استان باید در راس همه دستگاه ها نظارت در این حوزه داشته باشد تا با همکاری همه ادارات شاهد کاهش آمار خودکشی، طلاق، سرقت و موادمخدر در استان باشیم.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: وجود فساد در جامعه باعث سست شدن پایه نظام می شود و امنیت جامعه را تهدید می کند که در این خصوص همه باید با تعامل با یکدیگر جلوی این کار را بگیریم.

رحیمی با استناد به آمار دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: باتوجه به اینکه بیشتر آسیب های اجتماعی متوجه افراد 24-15سال بوده است، می توان از ظرفیت های عظیم این اقشار در جهت پیشرفت و سازندگی و شادابی بهره برد.

وی با تاکید بر برنامه ریزی دستگاه های اجرایی برای این سنین اذعان کرد: نباید فراموش کنیم که امروزه این آسیب ها همه ما را تهدید می کند که در این زمینه باید راهکارهایی به جامعه ارائه شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار در خاتمه ابراز کرد: باتوجه به شیوع آسیب های اجتماعی در بین جوانان جلوگیری از این اتفاق شوم مستلزم ارائه تحلیل درباره علل افزایش خودکشی، افسردگی، سرقت و... است.

رحیمی ادامه داد: در این خصوص شورای تامین استان به زودی تشکیل جلسه خواهد داد و منتظر ارائه گزارش از سوی کارشناسان خواهد بود.

 

منبع: برنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید