فرماندار سنندج خواستار شد: ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها در ترویج فرهنگ رعایت حقوقق کودکان

فرماندار سنندج بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد به منظور ترویج و نهادینه کردن رعایت حقوق کودکان تاکید کرد و گفت: بستر ورود سمن‌ها به حوزه توسعه آموزش در بین خانواده‌ها فراهم شود.

ابراهیم زارعی در جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان کردستان که با محوریت بررسی مشکلات حوزه کودک استان و با حضور دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در ایران در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه امروز فقر مالی و فرهنگی در بسیاری از خانواده‌های ما وجود دارد.

به گفته وی، در خانواده‌های ما ارزشی برای احترام به کودک قائل نمی‌شوند و تا زمانی که در این زمینه فرهنگ‌سازی‌های لازم صورت نگیرد وضع کردن قانون نمی‌تواند خروجی مثبتی داشته باشد.

فرماندار سنندج با بیان اینکه قوانین متعددی در زمینه رعایت حقوق کودکان در کشور وجود دارد، افزود: زمینه‌های لازم برای عملیاتی کردن این قوانین فراهم نشده است.

زارعی بر بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه کودکان به منظور ترویج و نهادینه کردن احترام و رعایت حقوق کودکان تاکید کرد و اظهار داشت: باید بستر ورود سمن‌ها را به حوزه توسعه آموزش در بین خانواده‌ها در زمینه رعایت حقوق کودکان فراهم سازیم.

به گفته وی، امروزه مشکلات اقتصادی به ویژه در حاشیه شهرها موجب شده که خانواده‌ها تمام نیرو و توان خود را صرف سیرکردن شکم فرزندانشان بکنند و همین موضوع سایر بخش‌ها را در حاشیه قرار داده است.

زارعی با اشاره به وضعیت امروز دولت و گلمندی از بار مشکلاتی که از دولت قبلی به جای مانده است، اظهار داشت:  دولت تدبیر و امید دولت ورشکسته‌ای را تحویل گرفته که با وجود تلاش سه سال هنوز با حجم زیادی از مشکلات روبه رو است.

فرماندار سنندج خاطرنشان کرد: دولت در طول سه سال گذشته تمام توانش را برای پاین آوردن نرخ تورم در کشور به کار بسته که نتیجه آن رساندن نرخ تورم از 50 درصد به زیر 9 درصد است.

زارعی با بیان اینکه دولت به دنبال انجام کارهای اساسی در این حوزه است، خاطرنشان کرد: با وجود اقدامات مثبتی که طی چند سال اخیر انجام شده برای ایجاد تحول نیازمند کارهای بزرگ‌تری هستیم.

وی بر بهر‌ه‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در راستای ایجاد تغییر و تحول در زمینه رعایت حقوق و مقررات کودکان شد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد می‌تواند در حوزه‌های مختلف به ویژه در بحث آموزش و فرهنگ‌سازی کمک قابل توجهی به دولت بکنند.

فرماندار سنندج خاطرنشان کرد: نگاه ویژه به مناطق حاشیه‌ای در این حوزه با توجه به آسیب‌پذیر بودن این مناطق باید در اولویت قرار گیرد.

زارعی با اشاره به رشد جمعیت قابل توجه در مناطق حاشیه شهرها گفت: جمعیت منطقه حاشیه نایسر از سال 85 تا 92 به 72 هزار نفر رسیده که این جمعیت بسیار آسیب‌پذیر است.

به گفته وی، اقدامات فرهنگی باید با کمک سازمان‌های مردم نهاد در سطح استان به ویژه در مناطق حاشیه شهرها باید به صورت ویژه در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

 

منبع: فارس

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید