چهارهزار سازمان مردم نهاد (سمن) در دولت تدبیروامید مجوز گرفتند

معاون سازمان های مردم نهاد مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور گفت : از حدود 20 سال اخیرتاکنون هشت هزار تشکل مردم نهاد از وزارت کشور مجوز گرفته اند که چهارهزارمورد اینها در دولت تدبیر وامید صادر شده است.

بهمن مشکینی چهارشنبه دردومین روزهمایش و کارگاه آموزشی توانمندسازی سازمان های مردم نهاد استان هرمزگان در بندرعباس افزود : البته بااحتساب تشکل های اجتماعی که ازسایر سازمان ونهاد ها مجوز گرفته اند بطور حتم به11 هزار تشکل می رسد.
وی ادامه داد:عمده حوزه فعالیت این تشکل ها در حوزه زنان ، جوانان ، خانواده ، محیط زیست و آسیب های اجتماعی بوده و یکی از برنامه های امسال توان افزایی تشکل ها و داشتن مهارت های لازم برای ورود به آسیب ها و مسائل اجتماعی است.
بنا به اظهارمعاون سازمان های مردم نهاد مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور ، لایحه ایجاد قانون جامع تشکل های اجتماعی در دولت تدوین شده است که این لایحه بزودی تقدیم مجلس می شود.
مشکینی که در جمع 150سازمان مردم نهاد هرمزگان سخن می گفت: یاد آور شد:مشارکت های نهادی تشکل های اجتماعی به عنوان یک نگاه راهبردی مورد توجه وزارت کشور است.
هم اکنون 120 سازمان های مردم نهاد (سمن) در حوزه های مواد مخدر ، پیشگیری و مشارکت های مردمی ، محیط زیست ، ورزش و جوانان و حوزه هنری فعال در هرمزگان فعال است.
همایش و کارگاه آموزشی توانمندسازی سازمان های مردم نهاد استان هرمزگان که از روز سه شنبه در بندرعباس آغاز شده امروز چهارشنبه به پایان می رسد.

 

منبع: ایرنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید