وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: افتتاح 7 مرکز نگهداری از کودکان خیابانی/جمع‌آوری معتادان متجاهر با دستور رییس‌جمهور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افتتاح 7 مرکز نگهداری کودکان کار و خیابان با همکاری شهرداری تهران در هفته دولت خبر داد.

علی ربیعی در حاشیه مراسم واگذاری  516 واحد مسکن به خانواده‌های دارای بیش از دو معلول که در صفادشت ملارد برگزار شد گفت: 17 مرکز نگهداری کودکان کار و خیابان را با همکاری شهرداری تهران افتتاح خواهیم کرد که 7 مرکز آن در هفته دولت آغاز به کار خواهند کرد.

وی ادامه داد: در این مراکز آموزش‌های تحصیلی، مهارتی و مهم‌تر از همه مهارت زندگی اجتماعی به این کودکان ارائه خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه عنوان کرد: امیدواریم با راه‌اندازی این 17 مرکز بتوانیم بخشی از مسائل کودکان کار و خیابان را ساماندهی کنیم.

ربیعی در ادامه تاکید کرد: سعی داریم در استان‌هایی که تعداد کودکان کار و خیابان آنها زیاد است، این مراکز را راه‌اندازی کرده و با سوءاستفاده از این کودکان مقابله کنیم.

وی در ادامه ضمن بیان آنکه مساله مقابله با سوءاستفاده از کودکان موضوع بسیار مهمی است، ادامه داد: این مساله در جلسه شورای اجتماعی عنوان و بر آن تاکید شده و به این ترتیب به آن ورود کرده و آن را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به جمع‌آوری معتادان متجاهر اشاره و اظهار کرد: جمع‌آوری معتادان متجاهر با دستور رییس جمهوری مورد تاکید قرار گرفته است.

ربیعی در ادامه ضمن بیان آنکه در حال حاضر مسوولیت مراکز ماده 16 به بهزیستی واگذار شده است، افزود: معتادانی که چهره شهر را بهم می‌ریزند باید جمع‌آوری شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: امیدواریم منشاء به کارگیری کودکان به کار اجباری و همچنین کودک‌آزاری را که بعضا دارای ریشه‌های اقتصادی است، جدی گرفته شود.

 

آغاز غربالگری آلزایمر در هفته دولت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اختلال آلزایمر اظهار کرد: در برخی از استان‌ها گزارش آلزایمر بسیار بالا بود، به همین دلیل از هفته دولت غربالگری آلزایمر را آغاز خواهیم کرد.

ربیعی همچنین عنوان کرد: مشاوره و آزمایشات ژنتیک نیز در استان‌های یزد، کرمان و مازندران اجباری خواهد شد.

وی درخصوص غربالگری شنوایی و بینایی نیز گفت: درصدد آن هستیم تا غربالگری بینایی و شنوایی را در سال 95 به پوشش بیش از 90 درصد برسانیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: نمی‌توانیم پوشش این طرح‌ها را صددرصد کنیم زیرا برخی داوطلب انجام این غربالگری‌ها نمی‌شوند.

ربیعی ادامه داد: ارائه رایگان مشاوره‌های ژنتیک به خانواده‌های بی‌بضاعت به طور جدی پیگیری می‌شود تا از تولد کودک معلول جلوگیری کنیم.

وی همچنین از تمامی ملت ایران خواست تا اگر یک کودک معلول در خانواده خود داشته و یا علائم معلولیت را مشاهده می‌کنند، با دیدن این علائم و به امید به دنیا آوردن کودک سالم، از به دنیا آوردن کودک معلول دیگر پرهیز کنند و در همین راستا آزمایشات و مشاوره‌های ژنتیک را جدی بگیرند.

 

منبع: ایسنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید