به مناسبت روز خبرنگار؛ انجمن خبرنگاران محیط زیست ایران تشکیل شد

انجمن خبرنگاران محیط زیست ایران، با هدف آموزش و ارتقای کیفی کار خبرنگاران حوزه محیط زیست و پیگیری حقوق و مسائل صنفی خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار آغاز به کار کرد.

 
 

همزمان با نشست خبری معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، نخستین گام تاسیس انجمن خبرنگاران محیط زیست امروز برداشته شد و با امضای اساسنامه و برگزاری انتخابات هیئت مدیره این انجمن، انجمن خبرنگاران محیط زیست ایران از امروز رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

طی این انتخابات که با حضور اکثریت خبرنگاران حوزه محیط زیست کشور برگزار شد، مسعود بُربُر خبرنگار خبرگزاری مهر، حمیدرضا میرزاده خبرنگار آزاد حوزه محیط زیست، آرزو میرزاخانی، کیوان هوشمند از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران و بهار سلاحورزی از روزنامه سبزینه به عنوان اعضای اصلی و آیسان زرفام از خبرگزاری ایلنا و آسیه اسحاقی از خبرگزاری پانا به عنوان اعضای علی‌البدل هیئت مدیره انجمن خبرنگاران محیط زیست ایران انتخاب شدند و عباس قزوینی از خبرگزاری تسنیم نیز به عنوان بازرس این انجمن تعیین شد.

مسعود بُربُر، عضو هیئت مدیره انجمن خبرنگاران محیط زیست کشور در این باره توضیح داد: نیاز به این انجمن طی سال‌های گذشته از جانب خبرنگاران بارها مطرح شده بود که به همت برخی خبرنگاران طی ماه‌های گذشته مقدمات تاسیس این انجمن پیش رفت و امروز به مناسبت روز خبرنگار و همزمان با نشست خبری ریاست سازمان محیط زیست اساسنامه انجمن به امضای اعضا رسید و انتخابات هیئت مدیره انجمن نیز برگزار شد.

خبرنگار محیط زیست خبرگزاری مهر اعلام کرد: طبق اساسنامه آموزش و افزایش سطح دانش خبرنگاران و ارتقای کیفی اخبار و گزارش‌های تولیدی خبرنگاران حوزه محیط زیست بر اساس اصول روزنامه‌نگاری و همچنین دانش محیط زیست، پیگیری حقوق و مسائل صنفی خبرنگاران تا زمان احیای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، آشنایی هرچه بیشتر خبرنگاران محیط زیست با مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست در سراسر کشور و اطلاع از چالش‌ها، معضلات و توانمندی‌های این مناطق و تببین اصول حرفه‌ای و علمی خبرنگاری برای سازمان‌های مرتبط با حوزه جهت حفظ هرچه بیشتر شأن حرفه‌ای خبرنگاران، و پایبندی به اصول حرفه‌ای روزنامه‌نگاری از جمله بی‌طرفی و عدم وابستگی به نهادها و سازمان‌ها کلیات اهداف این انجمن را شکل داده‌اند.

 

منبع: مهر

 

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید