مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش: مطالبات جوانان به استانداران منتقل شود/تشکیل سمن‌سرا در استان‌ها

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش با اشاره بر اینکه باید مطالبات جوانان به استانداران منتقل شود، بر ضرورت تشکیل «سمن سرا» در استان‌ها تاکید کرد.

ایرج رحمانی ظهر چهارشنبه در سومین گردهمایی معاونان امور جوانان ادارات ورزش سراسر کشور، اظهار کرد:  شاهد برگزاری برنامه منسجم و مطلوبی در این دوره از نشست ها بودیم.

وی با اشاره به اینکه امید است بتوان زمینه احیای حوزه جوانان را بیش از گذشته فراهم کنیم، افزود:خوشبختانه تا حد زیادی با مطالبات و انتظارات جوانان آشنا هستیم.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش خاطرنشان کرد: درصدد هستیم با کمک مدیران کل، مطالبات جوانان به استانداران منتقل شود.

اختصاص ساختمان سابق سازمان ملی جوان به سمن ها

وی با تاکید بر اینکه در اختیار قرار دادن ساختمان سابق سازمان ملی جوان به سمن ها تحت عنوان «سمن سرا» را مورد بررسی و پیگیری قرار دادیم، تصریح کرد: امید است نسبت به تشکیل سمن سرا در استان ها اهتمام داشته باشند.

رحمانی با اعلام اینکه در سال گذشته فرم هایی در قالب عملکرد مدیریتی استان ها ارائه کردیم، گفت: بازدید و گزارش میدانی صورت گرفته نشان داده ارائه این فرم ها از جمله در شهرستان به عنوان نقشه راه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش بیان کرد: کار نظارتی بر عملکرد مدیران کل با مشارکت استان ها انجام می شود که پیرو این مهم در ابتدای سال ۹۵ استان های کشور را مورد بازدید قرار داده ایم.

وی با اشاره به اینکه ضرورت برگزاری دوره های آموزشی در استان های کشور لمس می شود، افزود: در نظر داریم با تقسیم بندی کشور به شش منطقه، آموزش های لازم به صورت منطقه ای ارائه شود.

راه اندازی یک سمن به ازای هر ۵ هزار نفر تا پایان سال

وی با اشاره به اینکه برخی از روسای شهرستان ها نمی دانند رئیس اداره ورزش و جوانان هستند، گفت: مدیران شهرستانی در این باره باید توجیح شوند.

رحمانی با تاکید بر اینکه مدیران کل باید دغدغه سمن ها را داشته باشند، افزود: بسیاری از شهرستان ها نسبت به شرح وظایف خود در حوزه جوانان آگاهی ندارند.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش اظهار کرد: باید تا انتهای سال جاری به ازای هر ۵ هزار نفر یک سمن راه اندازی شود.

وی تاکید کرد: هدف قیاس استان های کشور را نداریم اما به صورت اتوماتیک وار و با ارائه فرم های عملکردی این مهم میسر می شود.

رحمانی با اشاره به اینکه یکی از نکات مورد تاکید وزارت ورزش گروه بندی استان ها در بحث توانمندی اقتصادی است، افزود: توان اقتصادی مناطق مورد بررسی قرار گیرد.

حوزه جوانان در شهرستان ها جدی گرفته شود

وی تصریح کرد: بدون شک روسای شهرستان ها تنها وظیفه ورزشی ندارند چرا که باید در حوزه جوانان نیز بیش از گذشته نقش آفرینی کنند.

وی با تاکید بر اینکه روسای شهرستان ها هماهنگونه که خود را مکلف به راه اندازی هیئت های ورزشی می دانند باید نسبت به تشکیل سمن ها نیز اهتمام داشته باشند، بیان کرد: راه اندازی خانه های جوان، تعامل با دستگاه های اجرایی، پیگیری مصوبات تا حصول نتیجه و فعال سازی کمیته های تخصصی از جمله وظایف اولویت دار روسای شهرستان ها محسوب می شود.

رحمانی با تاکید بر لزوم بهره مندی از توان منطقه برای آموزش روسای شهرستان ها، گفت: باید از ظرفیت های قانونی از جمله ظرفیت ماده ۴۱ قانون برنامه توسعه پنجم و دیگر ظرفیت ها های قانونی برای هماهنگی دستگاه ها استفاده کنیم.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: بدون شک حوزه جوانان نباید از نظر روسای شهرستان ها مغفول بماند.

 

منبع: مهر

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید