جهانگیری آیین نامه تشکل های مردم نهاد را ابلاغ کرد+دانلود آیین نامه


معاون اول رییس جمهوری تصویبنامه هیات وزیران درخصوص آیین نامه تشکل های مردم نهاد را در 39 ماده به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.

در این آیین نامه علاوه بر تعریف تشکل مردم نهاد، شرایط و محدوده جغرافیایی فعالیت آن، نحوه تقاضای تشکیل شبکه ملی و یا استانی این تشکل ها، نحوه فعالیت نهادهای خارجی، تشکیل شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل ها و وظایف و اختیارات آن، نحوه فعالیت و اختیارات شورای های استانی، تهیه اساسنامه بر اساس مشخصات مندرج در این آیین نامه، شرایط عمومی هیات موسس، شورای مرکزی و دبیر تشکل، نحوه ثبت پروانه فعالیت و صدور مجوز، حضور و عضویت تشکل ها در مجامع بین المللی و نحوه انحلال آن ها تصمیم گیری شده است.
اسحاق جهانگیری این مقرره را که در جلسات مورخ 1394.12.02 و 1395.01.11 و 1395.05.27 هیئت وزیران تصویب شده بود با شماره 67735 مورخ 1395.06.06 به وزارتخانه های کشور، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزرش و جوانان، دادگستری وسازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حفاظت محیط زیست و معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ابلاغ کرد.
دانلود آیین نامه

 

 

منبع: ایرنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید