وزیر ورزش و جوانان خبر داد: افزایش شمار سمن‌های جوانان به 2000 سمن

وزیر ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر 1500 سازمان مردم‌نهاد جوانان در کشور فعالیت می‌کنند که امیدواریم تا پایان دولت یازدهم تعداد آنها به دو هزار سازمان مردم‌نهاد افزایش یابد.

محمود گودرزی در همایش تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت تدبیر و امید که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور و جمعی از وزیران در کتابخانه ملی برگزار شد، افزود: امیدواریم با افزایش کمی سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان در جهت کیفی‌سازی و غنی‌سازی محتوایی آنها اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه دستاوردهای وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان بر سه محور عمده قابل دسته‌بندی است، گفت: توسعه مشارکت‌ اجتماعی جوانان از جمله این محورهاست. در این جهت اقدام به حمایت از تشکل‌های جوانان با رویکرد مشارکت جوانان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی کردیم. 700 سمن در دولت هشتم در حوزه جوانان شکل گرفت اما در دولت‌های نهم و دهم به 50 سمن کاهش یافت.

وزیر ورزش و جوانان تلاش‌های صورت گرفته در حوزه ازدواج جوانان و تعالی خانواده را از دیگر محورهای فعالیت وزارت ورزش و جوانان برشمرد و اظهار کرد: این وزارتخانه با تاکید بر آموزش قبل، حین و پس از ازدواج و کمک به استحکام خانواده اقداماتی انجام داده است. در این جهت حمایت و ایجاد مراکز مشاوره تخصصی در زمینه ازدواج و خانواده را در دستور کار خود قرار داده‌ است و تلاش کرده در جهت افزایش ازدواج و کاهش طلاق گام بردارد.

گودرزی اظهار کرد: توجه به طرح‌های الگوی ملی با رویکرد فرهنگ‌سازی در حوزه‌هایی مانند فضای مجازی، افزایش سواد رسانه‌ای، توجه به هویت ملی و دینی جوانان یکی دیگر از محورهای عمده فعالیت ما در حوزه جوانان بوده است. در این جهت اقدام به تشکیل ستاد ملی ساماندهی امور جوانان کردیم و متناظر با آن ستادهای استانی نیز تشکیل شد.

 

منبع: ایسنا

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید