سمن‌ها مي‌توانند به دستگاه‌هاي دولتي كمك كنند

رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در ديدار با سمن‌هاي استان خوزستان تاكيد كرد كه سمن‌ها با احصاي تكاليف مي‌توانند به دستگاه‌هاي دولتي كمك كنند.

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني، زهرا احمدي‌پور معاون رييس‌جمهوري و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در ديدار با سمن‌هاي استان خوزستان با اشاره به اهميت حضور تشكل هاى مردم نهاد در فضاى كارى كشور گفت: بايد جايگاه سمن‌ها را قدر بدانيم چرا كه اين نهاد قرار است حدفاصل مردم و نهادهاي قانونگذار و حاكميتي باشد. احمدي‌پور ضمن تاكيد بر اين نكته كه سمن‌ها مي‌توانند به دستگاه‌هاي دولتي در حل وظايفي كه دارند كمك كنند، افزود: براي حل مشكلات در درجه اول بايد تكاليف هر حوزه احصا شود، سمن‌ها بايد بدانند چه بخشي از وظايف اجرايي دستگاه‌ها را مي‌توانند بر عهده بگيرند و اگر به صورت ساختارمند عمل كنند مي‌توانند بيش از پيش هميار دستگاه‌هاي دولتي باشند. معاون رييس‌جمهوري نقش سمن‌ها در توسعه صنايع دستى را بااهميت برشمرد و گفت: نگاه حمايتي به صنايع دستي يكي از تكاليفي است كه سازمان ميراث فرهنگي بر عهده دارد، البته بايد در حوزه‌هاي اجرايي نظير فروش، صادرات و غيره، سمن‌ها به سازمان ميراث فرهنگي كمك كنند و سازمان تنها نقش حاكميتي داشته باشد. او در ادامه با اشاره به نزديك شدن به پايان سال جارى از فعالان تشكل‌هاي مردم‌نهاد خواست كه مشخص كنند وقتي گردشگري در نوروز 96 به خوزستان وارد مي‌شود چه تصويري از اين استان بايد در ذهن داشته باشد و چه برنامه‌ريزي‌اى براى تعطيلات خود مي‌تواند انجام دهد. او گفت: همفكري شما تشكل‌هاي مردم‌نهاد به ما كمك مي‌كند كه راه‌حل‌هاي منطقي‌تر و بهتري پيدا كنيم و اين هم‌افزايي باعث مي‌شود كه دغدغه‌هاي مشترك ميان ما و شما به راه‌حل‌هايي براي رسيدن به اهداف مهم سه حوزه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تبديل شود. زهرا احمدي‌پور همچنين در اين سفر از طريق گشت دريايي اروند به شهداي غواص اروند اداي احترام كرد. به گفته مرتضي نعمت‌زاده معاون فرهنگي منطقه آزاد اروند او نخستين مسوول غيرنظامي است كه با حضور در اين محل به شهداي غواص اداي احترام كرده است. معاون ‌رييس‌جمهوري و رييس سازمان ميراث ‌فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري همچنين در ادامه سفر خود به خوزستان و بازديد از اماكن معنوي اين استان از يادمان شهداي شلمچه و موزه دفاع مقدس خرمشهر بازديد كرد. خسرو نشان مديركل ميراث‌فرهنگي استان خوزستان، فرماندار خرمشهر و نماينده مردم خرمشهر در مجلس شوراي اسلامي معاون رييس‌جمهوري را در اين بازديدها همراهي مي‌كردند.

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید