فراخوان پویش نهادهای مدنی برای مطالبه حق بر ایمنی و بازنگری در استانداردهای امنیت شهروندی

سینه‌ها مالامال از رنج قربانیان و مصدومان و خسران چشیدگان فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان است. در این هنگامه، کنار ملت ایران و مردم شریف آبادان، هم‌سوگ و هم‌دل هستیم اما به عنوان یک نهاد مدنی که رسالت خود را مطالبه‌گری و مسئولیت اجتماعی از خاستگاه وجدان عمومی و خیر همگانی قلمداد می کند لازم می‌دانیم «حق بر ایمنی» و الزامات زیست ایمن و بدور از تهدید را ضمن تقید به استانداردهای ملی و بین‌المللی ایمنی در خصوص ساختمان‌ها را یادآور شویم.

جمعيت امام علی (ع) جوان و تناور است؛ تعطيلش نكنيد

به نام خدا
ریاست محترم جمهور
وزیران، وکیلان و قضات بلندپایه در قوای مجریه، مقننه و قضاییه

با سلام و به نام عدالت و انصاف از شما عالیجنابان مصرانه می‌خواهیم و انتظار داریم جمعیت پرتلاش و نیکنام امام علی (ع) که به نام نامی الگوی عدل و انصاف امام علی (ع) مزین است را به احترام اعتماد و عشق و امنیتی که در قلب و اذهان محروم‌ترین اقشار جامعه نسبت به زندگی بر افروخته، به تعطیلی نکشانید.

شبكه‌هاي اجتماعي از تعيين مكان‌هاي برگزاري تجمعات مردمي در تهران خبر دادند؛ جايي براي اعتراض

در اردیبهشت امسال تعدادی از معلم‌های آموزش و پرورش در اعتراض به مطالبات صنفی خود، مقابل وزارت کار تجمع كردند كه موردخشونت قرار گرفتندو بازداشت شدند. تعدادی از اقشار مختلف جامعه در اعتراضات دي‌ماه که در کشور انجام شد، بازداشت شدند و ... كه در میان بازداشت‌شدگان از دانشجو گرفته تا کارگر حضور داشتند. اين در حالي است كه طبق اصل ۲۷ قانون اساسی، تشکیل‏ اجتماعات‏ و راهپیمایی‏‌ها، بدون‏ حمل‏ سلاح به‏ شرط آن‏که‏ مخل‏ مبانی‏ اسلام‏ نباشد، آزاد است.

منشور گفت‌وگوی سیاسی ابلاغ شد؛ خانه احزاب و خانه سمن‌ها در استان‌ها تشکیل می‌شود

منشور «گفت‌و‌گوی سیاسی» به استانداران ابلاغ شد؛ منشوری 9 بندی که به گفته اسماعیل جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور، باب گفت‌وگو میان احزاب و جریان‌های سیاسی، تشکل‌های مردم نهاد و دولت را باز می‌کند. بر اساس این منشور، باید در هر 31 استان کشور «خانه احزاب» تشکیل شود؛ همچنین «خانه سمن‌ها» نیز باید در همه استان‌ها فعال شود.

استاندار تهران خبر داد: تاسیس خانه سازمانهای مردم نهاد در استان تهران

استاندار تهران گفت: با تشکیل خانه سمنها می توانیم از نظارت نماینده سازمانهای مردم نهاد در شوراهای اداری استان استفاده کنیم.

اساسنامه مجمع ملی سازمانهای مردم نهاد جوانان رونمایی شد

اساسنامه مجمع ملی سازمانهای مردم نهاد جوانان کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور رونمایی شد.

۹۶ درصد مساحت کشور دچار خشکسالی بلندمدت است؛ محيط زيست ايران لبه پرتگاه

بحران كم آبي و خشكسالي ،حيات ميليون‌ها ايراني را تهديد مي‌كند. تهديدي كه بسياري مسئولان هنوز آن را جدي نگرفته‌اند. اما سازمان‌هاي جهاني در طول دهه گذشته، بارها به ايران نسبت به شرايط حساس خود در بحث خشكسالي و كم آب هشدار داده‌اند، هشدارهايي كه گوش شنوايي براي آن نيست. ريیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی به‌تازگي آماري را اعلام كرده است كه بيشتر به كابوسي براي ايرانيان شبيه است، آمار وحشتناك خشكسالي 96درصدمساحت‌كشور.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت: بانک اطلاعاتی سمن‌های سلامت تشکیل می‌شود

معاون اجتماعی وزارت بهداشت نوشت: در صدد آن هستیم با تشکیل بانک اطلاعاتی، توانمندسازی و توسعه کمی و کیفی سمن‌ها، راه توسعه سلامت را بیش از گذشته با سپردن امور مردم به دست خودشان هموار کنیم.

دکتر محمد هادی ایازی با انتشار یادداشتی درباره سمن‌ها آورده است:« خبر این است: " اجتماعی شدن نظام سلامت، هزینه‌های حوزه سلامت را کاهش می‌دهد."

ارزش های ما

شورای سازمان های جامعه مدنی رمز بقاء، قدرت یابی و نفوذ خود (و البته همه سازمان های مدنی) را در پایبندی به اصول و ارزش هایی می داند که بر مبنای آن ایجاد شده است. لذا پذیرش و رعایت اصول و ارزش ها شرط حضور و مشارکت در شورا محسوب می شود.  ... ادامه مطلب

تماس با ما

 تلفن : 88834162 داخلی 230
 تلفکس : 86072599
  ایمیل شورا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل دبیرکل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 آدرس دبیرخانه: خیابان مطهری؛ خیابان سلیمان خاطر (امیراتابک) کوچه درفش پلاک۸
  آدرس کانل تلگرام ما : https://t.me/haajm

خبر نامه

با ارسال ایمیل خود در خبر نامه عضو شوید

 ایمیل رسمی شورا :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید